Elevo powstało z pasji do ruchu

To, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe wiemy wszyscy. Rzadko zdajemy sobie jednak sprawy z tego jak bardzo. Eksperci dowodzą, że siedzenie nie tylko rujnuje naszą sylwetkę i sprawia, że tyjemy. Środowiska medyczne i naukowe coraz głośniej alarmują, że siedzenie w nadmiarze jest równie, a nawet bardziej szkodliwe niż palenie. Już 2 godziny ciągłego siedzenia powodują, że wzrasta ryzyko cukrzycy, niektórych nowotworów, chorób serca, zespołu metabolicznego, bólu karku i pleców oraz wielu schorzeń ortopedycznych. W Elevo po prostu nie lubimy siedzieć. Nasze biurka elektrycznie regulowane i nakładki umożliwiają wprowadzenie ciągłego ruchu do stanowiska pracy i ograniczenie łącznego czasu spędzonego siedząc osobom, które ze względu na charakter pracy dużo czasu spędzają za biurkiem.

Naszym celem jest promowanie zdrowych nawyków wśród pracowników biurowych

To właśnie pracownicy sektora biurowego narażeni są najbardziej na konsekwencje wielogodzinnego siedzenia. Poprawiamy świadomość na temat następstw zdrowotnych siedzącego stylu życia oraz udostępniamy narzędzie pozwalające ograniczyć czas spędzony na krześle, nie zaburzając codziennych obowiązków programisty, księgowego, grafika czy architekta. Promujemy ruch i aktywność w czasie pracy. Rozszerzamy dyskusję o ergonomii z punktu, w którym liczy się to jak “zdrowo” siedzieć o rozwiązania pomagające siedzieć jak najmniej.

Siadłeś? Powstań!

Elevo było pierwszą w Polsce firmą specjalizującą się w dostarczaniu biurek typu stój/siedź. Obecnie jako lider rynku biurek elektrycznie regulowanych wyznaczamy trendy pomagając tysiącom klientów zmienić
sposób w jakim pracujemy na zdrowszy i wygodniejszy.