Filozofia Elevo

Elevo powstało z pasji do ruchu.

To, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe wiemy wszyscy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego jak bardzo. Eksperci dowodzą, że siedzenie nie tylko rujnuje naszą sylwetkę i sprawia, że tyjemy. Środowiska medyczne i naukowe coraz głośniej alarmują, że siedzenie w nadmiarze jest równie, a nawet bardziej szkodliwe niż palenie. Już 2 godziny ciągłego siedzenia powodują, że wzrasta ryzyko cukrzycy, niektórych nowotworów, chorób serca, zespołu metabolicznego, bólu karku i pleców oraz wielu schorzeń ortopedycznych*. W Elevo poprostu nie lubimy siedzieć. Nasze rozwiązania umożliwiają wprowadzenie ciągłego ruchu do stanowiska pracy i ograniczenie łącznego czasu spędzonego siedząc osobom, które ze względu na charakter pracy dużo czasu spędzają za biurkiem.

* Dr. James Levine z Mayo Clinic, autor “Get Up! Why You Chair is Killing You and What You Can Do About it

​Cele

Naszym celem jest promowanie zdrowych nawyków wśród pracowników biurowych.

To właśnie pracownicy sektora biurowego narażeni są najbardziej na konsekwencje  wielogodzinnego siedzenia. Poprawiamy świadomość na temat następstw ​zdrowotnych siedzącego stylu życia oraz udostępniamy narzędzie pozwalające ograniczyć czas spędzony na krześle, nie zaburzając codziennych obowiązków programisty, księgowego, grafika czy architekta. Promujemy ruch i aktywność w czasie pracy. Rozszerzamy dyskusję o ergonomii z punktu, w którym liczy się to jak „zdrowo” siedzieć o rozwiązania pomagające siedzieć jak najmniej.

​Zasady

Stawiamy na prostotę.

Ty zamawiasz Elevo Convert na stronie, my dostarczamy je w ciągu kilku dni. Montaż trwa 5 min. Stawiasz Elevo na swoim obecnym biurku lub stole i po chwili cieszysz się wolnością wyboru między pozycją stojącą i siedzącą w każdej chwili. Szybciej niż myślisz biurko do pracy stojąco-siedzącej może polepszyć twoją koncentrację, produktywność i metabolizm oraz pomóc w zwalczeniu bólu pleców.